Image
Během 20. století se role brýlí proměňuje a z čistě funkčního objektu se stává výrazný módní doplněk. Přestože vývoj brýlových obrub podléhá módnímu diktátu, můžeme je stále dělit z hlediska konstrukce na celoobruby, vrtané a vázané. Tyto konstrukční vlastnosti ovlivňují i účel využití.
Image
Sportovní brýle jsou nezbytnou součástí každého sportovce, kdy pomáhají chránit zrak během sportovní aktivity. Jak řešit situaci v případě korekce zraku?
  1. Dioptrická vložka – jednoduchá brýlová obruba, která se vkládá přicvaknutím na konkrétní typ sportovních brýlí – lze využít u modelů brýlí, které jsou pro otickou vložku uzpůsobeny
  2. Dioptrický adaptér – pravý/levý adaptér pro vložení brýlových čoček – lze využít u modelů brýlí, které jsou pro adaptéry uzpůsobeny
  3. Dioptrické čočky přímo v zorníku sportovních brýlí – řešení, kdy je brýlová čočka vyrobena na míru a vložena přímo do obruby sportovních brýlí včetně úprav (antireflex, polarizace, zrcadlová úprava...)
Image
Brýlové čočky jsou v dnešní době vyráběny především z polykarbonátu, ale existují i minerální (skleněné). Dále můžeme čočky dělit dle použití na jednoohniskové, víceohniskové (bi/multifokální). Existuje dělení dle povrchové úpravy... Pokud Vás zajímají podrobnosti, detaily najdete právě v této kategorii.